AYLA ERİŞ’İN FIRÇASIYLA MARİLYN MONROE

Bodrum’da beş yıldızlı otele gelen turistler otel girişindeki galeride asıl adı Norma Jeane Mortenson olan ABD’li ünlü sinema oyuncusu şarkıcı ve model olan bir zamanların dünyaca ünlü sanatçısı Marilyn Monroe’nin dev resimleri ile karşılaşınca şok oluyor.

Ressam Ayla Eriş’in on gün içerisinde karışık teknik ile yaptığı on adet dev Marilyn Monroe resimleri turizm sezonu boyunca sergilenecek.


Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğretim üyesi iken emekli olduktan sonra kendi atölyesini açarak çalışmalarını sürdüren ressam Ayla Eriş’in Göltürkbükü beldesindeki Koç Gurubu’na ait beş yıldızlı Divan Otel’in sanat galerisinde on gün içerisinde yaptığı 10 adet Marilyn Monroe sergisi bu gün açıldı.

Otel müdürü Coşkun Demircan , Ayla Eriş ve sanatseverler tarafından açılışı yapılan sergide asıl adı Norma Jeane Mortenson olan ABD’li ünlü sinema oyuncusu şarkıcı ve model olan bir zamanların dünyaca ünlü sanatçısı Marilyn Monroe’nin karışık teknik ile yapılan dev resimleri yer aldı.
1926-1962 yılları arasında yaşayan ve 20. yüzyılın en ünlü sinema yıldızı , seks sembollerinden ve pop ikonlarından biri olan Monroe’ nin resimlerini yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Eriş “Dünyaca tanınan ABD’li yıldızın resimleri ile post pop sanata bir gönderme yapmak istedim . Karışık teknik kullanarak yapı çözümcü bir anlayış ile Monroe’nin resimlerini farklı bir tarzda yorumladım.Yaz aylarında otele gelen tatilcileri Monroe’nin resimleri karşılayacak” dedi.
Otel Müdürü Demircan ise 11 yıldır turizmin hizmetinde ve yılın 12 ayı açık olan tesisin sanat galerisinde dünyaca ünlü bir yıldızın resimlerinin yaz sezonu sonuna kadar sergileneceğini belirterek “Şu anda otelimize gelen yerli ve yabancı turistler hemen girişte Marilyn Monroe’nin dev resimleri ile karşılaşınca bir şaşkınlık geçiriyorlar ama çok da mutlu oluyorlar.Eserlerin beğeni kazanması bizi de mutlu etti” dedi.