Kar asıl yarın yağacak

Yarın kar yağışının etki alanını genişletmesi, akşam saatlerinde ise Marmara Bölgesi’ndeki tüm illerde yoğun kar yağışı görülmesi bekleniyor.Yoğun kar yağışı yarın sabahın erken saatlerinden itibaren Marmara bölgesini yeniden etkisi altına alacak.

Önce Edirne’de ardından tüm Marmara Bölgesi’nde çok yoğun kar yağışı bekleniyor.

Perşembe günü, her geçen saat etkisini arttıracak kar yağışının aralıksız sürmesi, akşam saatlerinde ise İstanbul’da çok etkili yağması bekleniyor.
Kentin tamamında görülecek bu yağışın bugüne kadar gerçekleşen kar yağışından daha etkili olabileceği belirtiliyor.

Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece yarısından itibaren ise kar yağışı etkisini azaltacak ve cuma günü Marmara Bölgesini de İstanbul’u da terk edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların; Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Rize, Artvin, Hopa ile İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir’in Bandırma ilçesi, Zonguldak, Düzce, Bartın ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışların; Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor.

Marmara ile iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İBB: SORUNLU BÖLGELERE GÜÇLÜKLE ULAŞILIYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının Avcılar, Beylikdüzü, Sefaköy, Küçükçekmece, İkitelli, Bağcılar, Başakşehir, Hadımköy, Gaaziosmanpaşa ve Sultançiftliği’de etkili olduğunu belirtti.

Küreme ve tuzlama çalışmalarından sonra tipi nedeniyle yolların tekrar kar tuttuğu belirtilen açıklamada “Kayan TIR’lar ve yanlış parklar nedeniyle küreme ekiplerinin sorunlu bölgelere ulaşmaları güçlükle yapılıyor” denildi.