BULANA 5 BİN LİRA ÖDÜL

Muğla’da Gümüş takı satışı yapan Hasan Demir, 15 gün önce ortadan kaybolan Amerikan Cocker cinsi ‘Şarlo’ adlı köpeğini bulana 5 bin lira ödül vereceğini açıkladı.

Demir, köpeğinin turizm sezonunda turistlere satılmak için çalındığını düşündüğünü söyledi.

Hasan Demir’in 1 yaşındaki ‘Şarlo’ adlı köpeği, geçen 10 Şubat’ta Menşete Kooperatifi Gencay Sitesi’ndeki evlerinin önünde kayboldu. Demir, Şarlo’yu bulabilmek için tüm olanaklarını seferber etti.Hasan Demir, direk ve duvarlara köpeğinin fotoğrafının bulunduğu, ‘Bir yaşındaki Şarlo ismindeki köpeğimizi kaybettik. Bulan, gören ya da yerini bilenlerin insaniyet namına bize ulaşmasını istiyoruz. Yardımcı olanlar ödüllendirecek’ yazılı afişler astı.

Demir, etkililerden yardım istedi. Demir, “Şarlo evimizin önüne tuvaletini yapmak için dışarı çıkmıştı. Merak edip dışarı baktım. Ancak onu göremedim. çalındığını düşünüyorum. Bu olay benim ve eşimin psikolojisi bozdu. İşimize konsantre olamıyoruz. Yaşamayanlar bu durumu bilemez. Bakmadığımız yer kalmadı. Afişlerdeki numarayı arayan vatandaşların ihbarlarını değerlendiriyoruz. Bunu yapan kişi ya da kişilerin değerli köpekleri çalan bir şebeke olduğunu düşünüyorum. Büyük bir ihtimalle turizm sezonunda turistlere satacaklar. Bu tür olayların önüne geçilebilmesi için yetkililerden yardım istiyoruz. Başkalarının canı yanmasın. Büyük bir üzüntü içerisindeyiz” dedi.