ALİ RIZA KOCA’YA SON UĞURLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla eski İl Başkanı Ali Rıza Koca, yakalandığı pankreas kanserine yenik düştü. Uzun süredir tedavi gören 74 yaşındaki Koca’nın ölümü büyük bir üzüntü yarattı.

Muğla’da CHP İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Muğla Şube Başkanlığı görevlerinde de bulunan Ali Rıza Koca, yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybetti. Muğla Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde pankreas kanserine yenik düşen Koca, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içerisinde merkeze bağlı Gülağzı Köyü’nde toprağa verildi.

Ali Rıza Koca’nın Özgeçmişi

Ali Rıza Koca 1938 tarihinde Tokat’ın Niksar İlçesi’nin Yazıcık Köyü’nde doğdu, eğitimini Niksar’da tamamlayarak Şişli Etfal Hastanesi’ne Döner Sermaye Saymanı olarak atandı. Bu görevinde sağlık personelinin örgütlenme sürecine etkin olarak katılmış, TÜSDER’in Genel Yönetim Kurulu üyeliği ve Bölge Temsilciliği’ni yaptı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı Şube Müdürlüğü’ne atandı ve etkin çalışmalarını burada da sürdürdü. 12 Eylül döneminde çeşitli illere sürgün olarak gönderildikten sonra Muğla Devlet Hastanesi’ne atandı, Personel Şefliği görevinden emekli olduktan sonra, iki dönem Muğla Belediyesi Meclis üyeliği, iki dönem CHP İl Başkanlığı, 2003–2008 yılları arası üç dönem Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi Başkanlığı, bir dönem Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi’nde Genel Yönetim Kurulu üyeliği ve buna bağlı olarak Bölge Sorumluluğu görevlerinde bulundu. Ali Rıza Koca, Sevim Koca ile evli olup Oğuz Alp Koca ve Ural Utku Koca adlı iki oğlu var.