TURGUTREİS YARIŞLARI SONA ERDİ

Türkiye Yelken Federasyonu Faaliyet Programında yer alan 2012 Yarıyıl Kupası, Optimist ve Laser sınıf yarışları Amiral Turgut Reis Optimist ve Laser Yarı Yıl Kupası adı altında Turgut Reis Belediye Yelken Kulübü evsahipliğinde gerçekleşti.

Turgutreis Fener Plajı’nda yapılan Amiral TurgutReis Yarıyıl Kupası yarışlarına. Optimist sınıfında 106, Laser sınıfında 116 olmak üzere toplam 222 sporcu katıldı.

Adana, Antalya, Ankara, Balıkesir, Muğla, İzmir, İstanbul, Bursa, Çanakkale, İskenderun, Sinop, Kocaeli, Aydın, Mersin, Samsun ve Tekirdağ illeri olmak üzere toplam 16 il ve 45 klubün temsil edildiği yarışlar 29 Ocak Pazar günü D-Marin Turgutreis’de yapılan ödül töreniyle sona erdi.

Düzenlenen kupa töreninde bir konuşma yapan Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk turnuvaya katılan kulüplere, Sporculara ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Önümüzdeki yılda da rüzgarıyla ünlü Fener Plajının yarışlara ev sahipliği yapacağının müjdesini verdi.

Optimist sınıfında 9, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarında 8’er ve Laser Standant sınıfında 10 yarış serisi sonucuna göre madalya kazananlar ise şöyle oluştu,

Optimist Genel Klasman Sonuç;
1.ONUR CEMİL MANDALİNCİ TURGUTREİS BLD.Y .K. MUĞLA
2.YÜCEHAN ASLAN TURGUTREİS BLD.Y .K. MUĞLA
3.ÖMER IŞIK KÖRFEZ YARIMCA Y.K. KOCAELİ
Optimist Kız Sonuç;
1.DENİZ SALTIK GÖKOVA Y.K. MUĞLA
2.LEYLA ŞENOCAK ÇEŞME Y.K. İZMİR
3.SEDEF ŞENER İSTANBUL Y.K. İSTANBUL
Optimist Junior Sonuç;
1.YİĞİT YALÇIN ÇITAK TURGUTREİS BLD. Y.K. MUĞLA
2.YILKAN TİMURŞAH A.RIZA METE URLA G.S.Y.K. İZMİR
3.TANSU EMİR ŞARLAK İSTANBUL Y.K. İSTANBUL
Laser 4.7 Genel Klasman Sonuç;
1.BORA OLCAV ÇEŞME YELKEN KLB.
2.CAN AKDURAK SOLO YEL.KLB.
3.SELİM HEKİMOĞLU KSK YEL.KUL
Laser 4.7 Bayan Sonuç;
1.ZEYNEP YENTUR FB.SP.KLB.YLK.ŞB.
2.DENİZ DAĞDELEN KARSIYAKA YELKEN KL.
3.SELİN BAŞEĞMEZ FB.SP.KLB.YLK.
Laser 4.7 Junior Sonuç;
1.MEHMET DURAN DİNÇ GS.SP.YELKEN ŞB.
2.UĞUR ESEN FB. SP.KLB.YLK
3.ÖZGÜR DANİEL FOSTER GÖKOVA YELKEN KULUBU
Laser Radial Genel Klasman Sonuç;
1.ALP RONA RODOPMAN FB.SP.KLB.YELKEN ŞB.
2.ONUR ÖZKAYA KARSIYAKA YEL.KLB
3.NAZLI ÇAĞLA DÖNERTAŞ FB.SP.KLB. YELKEN KLB.
Laser Radial Bayan Sonuç;
1.NAZLI ÇAĞLA DÖNERTAŞ FB.SP.KLB.YELKEN ŞB.
2.PINAR KAYNAR İSTANBUL YELKEN KLB.
3.ECEM GÜZEL TURGUTREİS BELD.YELKEN KLB.
Laser Radial Genç Sonuç;
1.ALP RONA RODOPMAN FB.SP.KLB.YELKEN ŞB.
2.ONUR ÖZKAYA KSK.YELKEN KLB.
3.PINAR KAYNAR ISTANBUL YELKEN KLB.
Laser Standart Genel Klasman Sonuç;
1.SAFFET ONUR BİLGEN İSTANBUL YELKEN KLB.
2.MUSTAFA ÇAKIR HEYBELİADA YLK.KLB.
3.ALİCAN BAŞEĞMEZ İSTANBUL YELKEN KLB.
Laser Standart Genç Sonuç;
1.MEHMET HALİLOĞLU KONAK BLD.SP.KLB.
2.CAN ALAGÖZ KONAK BLD.SP.KLB.
3.OĞUZ BORA KARACA FB.SP.KLB.YELKEN ŞB.