MHP ASIM BAŞARAN DEDİ

Bodrum MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) ilçe yönetimi tek aday ile kongre gerçekleştirdi. Kongrede ayrıca partiye yeni üye olan 20’ye yakın kişiye rozetleri takıldı.
Diamond Of Bodrum Otelde gerçekleştirilen Kongrede Asım Başaran tek aday olarak çıktı. MHP Bodrum İlçe Kongresinde Bodrum İlçe Başkanı yine Asım Başaran oldu. Bodrum’da 310 delegesi olan Kongreye Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan ve 21 ve 23. Dönem Milletvekili Prof.Dr.Metin Ergun’da katıldı.
CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, CHP’li Hüseyin Anıl, AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz Algül, Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri Çiğdem Demiralp ve Dilek Ertem, Esnaf Odası Başkanı Mustafa Danacı, Şoförler Odası Başkanı Aytekin Çanakçı ve farklı siyasi görüşlerden bir çok isim onur konuğu olarak MHP Kongresine katıldı.
MHP İl Başkanı ile İl Genel Meclisi üyesi Kazım Öztin’de kongrede hazır bulunurken divan başkanlığını Emin Haluk Ayhan yaptı. Kongreye ayrıca MHP’li Belediye Başkanları katıldı. Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ve Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın’da kongrede birer konuşma yaptılar.
Asım Başaran konuşmasında yerel yönetimlerin değişeceği Muğla bölgesinin büyük şehir olmasına belediyeliklerin azaltılması konusuna değinirken sözlerine şöyle devam etti “12 yıldır Bodrum ilçe başkanlığını yürütüyorum. 12 yıldır görevin başındayım. Bana hala yetmedi mi diye soruyorlar. Dava arkadaşlarım sinsice bir hareketi sahneye koyuyorlar. Milleti Muğla’ya ayaklarına çağırıyorlar. Muğla’yı büyük şehir yaparak Yarımada da belde belediyelerini azaltarak hizmeti kısıtlıyorlar. Bu beldeleri kapatacağız herkes siyasetin ayağına gelecek diyorlar. Bu milletin öz evlatlarına kurşun sıkmış Vali yardımcıları karşılayarak onların ayaklarına giderek ellerini kollarını gezmelerine sebep veriyorlar. Bunun için geri durmam duramam diyorum. Benim Ortekentlim, mumculum, benim mazılım benim Gümüşlüklüm en küçük bir işini buradan Muğla’ya çağıracaksın, Haburda bu milleti katletmiş insanlara özel mahkemeler göndereceksin. Bundan dolayı burada hizmet etmekten geri durmam kardeşlerim” diye konuştu.