KIZDI, KENDİNİ KESTİ

Emniyet Müdürlüğü önünde akşam saatlerinde meydana gelen olayda okey masasında sinirlenerek İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne arkadaşlarını ziyarete giden içeriye alınmayınca elindeki ekmek bıçağı ile cadde ortasında kendisini doğrayan kişi polislere zor anlar yaşattı. Kanlar içerisinde kalan kişiyi emniyet müdür yardımcısı zorla ikna etti.

Yokuşbaşı Mahallesi‘ndeki Emin Anter Bulvarı’nda meydana gelen olayda İlçe Emniyet Müdürlüğü yanındaki bir kahvehanede okey oynayan ve arkadaşlarına sinirlendikten sonra masadan kalkıp İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giden ancak içeri alınmadığını iddia ederek Emniyet Müdürlüğü’nün önünde cadde ortasında bıçakla vücudunun çeşitli yerlerinden kendini kesmeye başlayan 38 yaşındaki Doğan Şencan isimli kişi polislere ve vatandaşlara kabus dolu anlar yaşattı.

Elindeki bıçağı almak isteyen polislere ve vatandaşlara bıçak sallayarak müdahale edilmesini engelledi.15 polise yaklaşık yarım saat dinlenen ve kanlar içerisinde kalan Şencan ‘ı emniyet müdür yardımcısı Nevzat Erem’in “Sana her türlü yardımı ve desteği vereceğiz şu elindeki bıçağı bırak kendine başkasına zarar verme” deyip ikna edince , Şencan elindeki bıçağı yere bıraktı.

Ambulans ile Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan Şencan’ın bir süre önce Diyarbakır’dan geldiği ve işsiz olduğu, olay anındada aşırı alkollü olduğu belirtildi. Göğsünden , karnından ve omzundan kesikleri bulunan, aşırı kan kaybeden Şencan, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Şencan röntgen odasına götürülürken basın mensuplarına “Buradan çıkayım herkese anlatacağım herkes olup biteni öğrenecek” dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.