KAYMAKAM MAHALLE MAHALLE GEZİYOR

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan mahalle gezilerini sürdürmeye devam ediyor. Hafta sonu Kumbahçe, umurca ve yokuş başı mahallelerinde hakla bir ayara gelen Bodrum Kaymakamın Dr. Mehmet Gödekmerdan halkın sıkıntılarını ve sorunlarını dinledi. Ziyaretler sıcak ve samimimi ortamlarda sürdürüldü. Vatandaşların en beğendikleri mahallelerini ilk defa bir kaymakamın ziyaret etmesi ve onların sorunları dinlemesi oldu.
Kaymakam Gödekmerdan ve Bodrum Muhtarlar Derneği yönetimi, Yokuşbaşı, Umurça ve Kumbahçe mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geldi. Bodrum’da yaz ve kış yaşayan ve yaşadıkları sorunları dile getiren vatandaşlar, dertlerini yetkililere anlatabilmenin mutluluğunu yaşadı.

İlk ziyaret Kumbahçe mahallesine gerçekleşti. Çoğunluğu bayanlardan oluşan mahalle sakini, işletmelerin şezlonglarından ve masa sandalyelerinden rahatsız oldukları dile getirerek, bununla ilgili önlem alınmasını istedi.
Sokak aralarındaki uygunsuz araç parkalarının da önüne geçilmesini isteyen mahalle sakinleri, mahalle içinde bulunan parkın temizlenerek kullanıma sokulması gerektiğini de ifade ettiler.

Kaymakam Dr. Gödekmerdan ise, vatandaşların dile getirdiği sorunlarla ilgili, “Biz belediye yetkilileri ile görüşüp bu konu ile ilgili çalışmaları en kısa sürede yapacağız. Bayanlarımızın spor yapması en doğal hakları. Bu çalışmaların hızlanması için Kaymakamlığımız en kısa sürede devreye girecek” dedi.

Daha sonra Umurça mahallesine giden Gödekmerdan, burada yaşanan sıkıntıları dinledi. Mahallelinin genel isteği sokak aralarında dolaşan hurdacılar. Hurdacılardan rahatsız olduklarını dile getiren vatandaşlar, bu konuyla ilgili önlem alınması gerektiğini söylediler.

Daha önce herhangi bir yetkilinin dertlerini dinlemediklerini ve bundan dolayı çok memnun olduklarını ifade eden mahalleli, Dr. Gödekmerdan’a teşekkürlerini sundu.
Ziyaretler Yokuşbaşı mahallesindeki bir kahvede devam etti. Yokuşbaşı mahalle sakinleri Kaymakam Gödekmerandan’dan, Bodrum’da faaliyet gösteren ve ruhsatsız olarak çalışan su bayileri ile ilgili önlem alınmasını istediler.

Gödekmradan, konuyla ilgili olarak, bu işletmelerin Mart ayı içinde kapanacağını belirterek; “İlçemize Mart ayında DSİ’nin hazırladığı ve Bodrum Belediyesinin faaliyete geçireceği su ulaşacak. Şu anda Bodrum’da bu işi yapan firmalar zaten Kaymakamlığımız Belediyemiz tarafından kapatılacak. Vatandaşlarımızın en sağlıklı şekilde su alabilmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve bu tür sorunları artık Bodrum’da yaşamayacağız” dedi.

Öte yandan bazı vatandaşlar ise, Gödekmerdan’dan sokak ismiyle ilgili taleplerde bulundu. Kaymakam Gödekmerdan Belediye ile gerekli görüşmelerin ardından bu konuyu da gündeme alacaklarını ifade etti.