DEVELER BOY GÖSTERDİ

Güreşlerde Boy Gösterecek 130 Deve, Bodrum caddelerinde kortej yürüyüşüne katıldı. Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği festivalde 130 Ünlü Tülü 20 Aralık Pazar Günü Kızılağaç Arena’da Boy Gösterecek.

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Deve Güreşleri Festivali güreşlere katılacak 130 devenin kortej yürüyüşüyle başladı. Garaj önünde başlayan yürüyüş kortejini belediye binası önünde Belediye Başkanı Mehmet Kocadon karşıladı. Başkan Mehmet Kocadon davul, zurna çalan ekibe para taktıkdan sonra güreşecek develerle fotoğraf çektirdi. Daha sonra basına açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,”Deve güreşleri yıllardan buyana süre gelen bir geleneğimizdir, bizde bunu devam ettiriyoruz. Dışarıdan gelmiş misafirlerimizin de bu güreşlere merakı var. Bu kültürü yaşatmaktan mutluyum. Kızılağaç dolgu alanına güzel bir arena yaptık. Güreşirken kaçan develerle seyirciler arasında zaman zaman sıkıntı yaşanıyordu.Yaptığımız yeni arenada bunu önledik ve güreşleri tedbirleri alınmış bir sahada yapacağız. Herkesi bekliyoruz.”dedi.

Bodrum’da geleneksel hale gelen Deve Güreşleri Festivali kapsamında Garaj önünden başlayan kortej yürüyüşü ile develer şehir turuna çıktı. Güreşlerde boy gösterecek olan 120 deve davul zurna eşliğinde Bodrum caddelerinde dolaştı. Develerin kortej yürüyüşüne Bodrumluların yanı sıra yerli ve yabancı turistler de büyük ilgi gösterdi. Deve güreşi festivali 27 Ocak 2012 Cumartesi akşamı Diamond of Bodrum Otel’de geleneksel Halı gecesi ile devam edecek.

29 Ocak 2012 Pazar günü Saat 10.00’da Kızılağaç Arena’sında başlayacak ve Türkiye’nin ünlü 130 devesinin mücadele edeceği güreşlerde ise özellikle kupa karşılaşmalarının sonucu merakla bekleniyor. Kupa Güreşlerinde güreşlerde galip gelen develere 6 adet kupa verilecek.