BODRUM SMMMO’DAN SEMİNER

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Muğla İl Müdürlüğü Bodrum’daki mali müşavirlere yürürlüğe giren yeni uygulamalara yönelik seminer düzenlendi.

Bodrum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın girişimleriyle Bodrum Ticaret Odası toplantı salonunda düzenlenen seminerde, SGK Muğla İl Müdürü Ayhan Dorum, 275 mali müşavire yürürlüğe giren yeni uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Ülkede 9 milyona yakın yeşil kartlı ile 1 milyon 700 bin civarında sosyal güvencesi olmayan vatandaş olduğuna dikkati çeken Dorum, ”Gündemde genel sağlık sigortası var. 1 Ocak tarihinden itibaren yürürlüğe giren genel sağlık sigortasıyla tüm yeşil kartlar iptal edilecek ve ülkede sağlık şemsiyesi altına girmeyen kimse kalmayacak” dedi.

Bodrum Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Akdoğan ise toplantıdaki amaçlarının SGK ile ilgili güncel uygulamaları meslektaşlarına aktarmak olduğunu söyledi. Düzenlenen seminerin kendileri için çok faydalı olacağını anlatan Akdoğan, seminere katılan mali müşavirlerin yürürlüğe giren yeni uygulamalar hakkında bilgi sahip olup vatandaşa daha iyi hizmet vereceğini belirtti.