KONACIK BELEDİYESİ’NDEN PERSONELE TOPLU SÖZLEŞME

Konacık Belediyesi ile Belediye İş Sendikası ve Mahalli İdareler işverenler Sendikası (MİS) arasında işçi maaşlarına yapılacak artış ile ilgili sözleşme imzalandı.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un makamında gerçekleşen imza törenine; Belediye İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Ender Akbay ve MİS Genel Yardımcısı Halil Yılmaz katıldı.

Konacık Belediyesi’nde çalışan işçilerle ilgili Belediye İş Sendikası ile birlikte anlaşma imzaladıklarını belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi:

“Belediye İş Sendikası ve MİS yetkilileri ile birlikte önümüzdeki iki yıllık süreçle ilgili personelimize ödenecek maaşları ve diğer sosyal yardımları belirledik. Ben personelimiz ve belediyemiz adına hayırlı bir anlaşma olduğunu düşünüyorum. Çünkü Konacık Belediyemizin personeli işçisiyle, memuruyla çalışan bir yapımız var ve iş üretiyoruz. Personelimizin hak ettiklerini de vermeye çalıştık. İnşallah önümüzdeki iki yıllık süreçte de daha ekonomik koşulları iyileştirilmiş şartlarda çalışmalarına devam edecekler. Bu konuda ben Belediye-İş Sendikası yetkililerine de çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreç daha iyi olacak ve belediyemizin imkanları iyileştikçe bundan sonra personelimize de daha fazla kaynak aktarmaya çalışacağız.”

Konacık Belediyesi’nde çalışan 39 personelin evlerine götürdüğü ekmeğe bir nebzede olsa katkıda bulunmaya çalıştıklarını Belediye İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Ender Akbay; “Sağolsun Belediye Başkanımızın yapıcı tavırları, İşverenler Sendikasından gelen uzman arkadaşlarımızın da desteği ile toplu iş sözleşmesini mutlu bir şekilde bitirdik. Artış Türkiye şartlarına göre iyi, Bodrum şartlarına göre baktığımızda da normal seviyede. Toplu iş sözleşmesinde Başkanımızın göstermiş olduğu etkin ve yapıcı tavırdan dolayı teşekkür ederken, Konacık Belediyemize ve çalışanlarına da tekrar hayırlı olmalarını diliyoruz” dedi.