AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI MEHMET AKİF ERSOY’U ANLATTI

Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Mehmet Akif Ersoy’u Ölümünün 75. Yıldönümünde düzenlenen bir etkinlikle andı.
Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Başkanı Yılmaz Algül, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan, Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Nural Altuğlu, Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Stajer Av.Kadir Dağlı, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Muğla Üniversitesi Edebiyat Fakultesi Araştırma Görevlisi Şener Şükrü Yiğitler’in konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte ilk konuşmayı yapan Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Stajyer Av. Kadir Dağlı yaptığı konuşmasında,”Bir veteriner hekimi, bir öğretmen, bir din adamı, bir hafız, bir yazar, bir şair, bir milletvekili kısaca milletin bir büyük evladı Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 75. yılında anmak için burada toplanmış bulunuyoruz.”dedi.
Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Başkanı Yılmaz Algül ise konuşmasında,”Bu büyük ülkeyi yöneten büyük partinin, Ak parti’nin ilçe başkanı olarak genel sorunlarımızın çözümünde Mehmet Akif’e doğru yürüsek elimizin güçlenmiş olacağını düşünerek bazı tespitleri acizane yapmış olup sizlerle paylaşmak istiyorum. Hepimizin bildiği gibi Mehmet Akif Ersoy etnik köken olarak Arnavut’dur. Fakat 63 yıllık hayatının hiçbir döneminde etnik milliyetçilik yapmamış, hiçbir etnik kökeni de inkar etmemiş, itelememiş ve ötelememiştir.”dedi.
Konuşmaların ardından Gençlik Kolları üyeleri Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı şiirlerden örnekler okudu.
Düzenlenen etkinlik Muğla Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Şener Şükrü Yiğitler’in “M.Akif’in Dava Adamlığı Rolü, Milli Mücadele ve İstiklal Marşını Anlamak” konulu sunumuyla devam etti.
Şener Şükrü Yiğitler yaptığı sunumda, Mehmet Akif Ersoy hakkında önemli bilgiler verdi.