KONACIK’TA YILIN HER GÜNÜ ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerin yanındaydı. Beldedeki okulları tek tek ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Tosun, geleceğimizin güvenli yarınlara ulaşması için yeni nesillere rehberlik eden öğretmenlere teşekkürlerini sunarak, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, 24 Kasım öğretmenler Günü nedeniyle, Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu, Özel Merter İlköğretim Okulu ve Anadolu Lisesi, Bodrum Anadolu Lisesi ile Gelişim Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ni ziyaret ederek, öğretmenlerle hem sohbet etti hem de öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutlayarak, çiçek hediye etti.

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak söze başlayan Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi:

“Biz Konacık Belediyesi olarak her zaman hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin yanlarında olmaya çalışarak, eksikliklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Okullarda olan eksiklikler ya da bir öğretmenimizin yaşadığı sorun bana diğer belediye hizmetlerinden daha önemli geliyor ve bu bilinçle çalışıyoruz. Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü, bizim için önemli bir gün. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Başöğretmenliği kabul ettiği gündür. Bu nedenle de 30 yıldır bugünü Öğretmenler günü olarak kutlamaktayız. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı eğitim seferberliğini siz değerli öğretmenlerimiz devam ettiriyor. Biz, yılın her gününü Öğretmenler Günü olarak algılıyoruz ve bu bilinçle çalışıyoruz. Ben tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Biliyorsunuz ki yakın bir tarihte depremde hayatlarını kaybeden öğretmenlerimiz var, onlara Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Ayrıca Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”