KONACIK’TA DİYABET SEMİNERİ

Konacık Belediyesi ve Universal Hospital Bodrum işbirliğinde düzenlenen “Diyabet ile Yaşam ve Beslenme” konulu seminer, halktan yoğun ilgi gördü.

Sosyal belediyecilik anlamda önemli işlere imza atan Konacık Belediyesi, vatandaşlara yönelik sağlık seminerlerine devam ediyor. Konacık Belediyesi ile Universal Hospital Bodrum işbirliğinde düzenlenen “Diyabet ile Yaşam ve Beslenme” konulu sağlık seminerinde; Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu velileri ve vatandaşlar, Diyabet ile ilgili önemli konularda bilgilendirilirken, temel sağlık bilgilerini bizzat uzmanlarından öğrendiler.

 

Konacık Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen “Diyabet ile Yaşam ve Beslenme” konulu sağlık semineri, Diyetisyen İlkay Öngen ile Dr. Alpay Engin tarafından verildi.

 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Diyabet konulu seminerde Dr. Engin tarafından; diyabet hastalığının ortaya çıkış nedeni, erken tanısı, tedavisi ve diyabetle ilişkili organ hasarlarında zamanında müdahalesi, şeker hastalığının tipleri hakkında bilgiler verildi.

 

Ayrıca Diyetisyen İlkay Öngen tarafından da vatandaşlara doğru beslenme yöntemleri anlatılırken, obezite ile diyabet ilişkisi ve egzersiz eksikliğinin sonuçları üzerinde duruldu.