GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DERSLERİ BAŞLADI

Bodrum Sanayici ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) yönetiminin organize ettiği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” dersleri 50 öğrencinin katılımıyla başladı.

“Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”nin ilk gününe Bodrum Sanayici ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Başkanı Mustafa Er, yönetim kurulu üyeleri, KOSGEB Muğla Hizmet Merkezi Müdürü Uygar KÖSE ve ders alacak öğrenciler katıldı.

KOSGEB Muğla Hizmet Merkezi Müdürü Uygar KÖSE sınıfta uygulamalı girişimcilik eğitimi’ne katılan öğrencilere KOSGEB hakkında bilgiler vererek, alacakları eğitim sertifikasıyla nasıl bir yol izleyeceklerini ve aldıkları bu eğitimden sonra neler yapabilecekleri konusunda bilgiler verdi.

KOSGEB Muğla Hizmet Merkezi Müdürü Uygar KÖSE eğitimle ilgili yaptığı açıklamada,”BOSİAD tarafından kurumumuza 2 sınıf ve 50 kişilik uygulamalı girişimcilik eğitimi için başvuru yapıldı. Tarafımızdan değerlendirilerek uygun bulundu. Bugünde bu eğitim başlıyor. Eğitimin özelliği Bodrum’da ilk defa bir meslek kuruluşunun uygulamalı girişimcilik eğitimi yapıyor olması ve İŞKUR’daki eğitime sadece İŞKUR’a kayıtlı işsizler baş vururken, bu eğitime işsizler, herhangi bir girişimci veya başka bir yerde çalışanlar başvurabilir. Başvuruları BOSİAD değerlendiriyor. Onlardan aldığımız bilgilere göre yaklaşık 300’e yakın insan başvurmuş. Şu anda başlayan eğitimler 50 kişilik.”dedi.

Bodrum Sanayici ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Başkanı Mustafa Er, Muğla bölgesinde ilk defa bir sivil toplum örgütü olarak KOSGEB’le yaptığımız bir mütakabat çerçevesinde girişimcilik eğitimini başlattıklarını ifade ederek,”Hafta içi, hafta sonu olmak üzere 25 kişilik guruplar halinde eğitimimiz başladı. Biz bu eğitime karar verdiğimizde bu kadar katılım olabileceğini düşünmemiştik. Şu anda 300’ün üzerinde müracaat söz konusu. Biz bu eğitimleri 2012 yılında da devam ettireceğiz. Dernek olarak hiçbir yerden, hiçbir resmi kurumdan, devletten destek almadan bu kursların giderini karşılıyor ve Bodrum esnaf ve sanatkarlarına bu hizmeti sunuyoruz. Başarılı olacağını düşünüyoruz ”dedi.