DİNÇBERK OKULLARI GEZDİ

Öğretmenler Günü nedeni ile Başkan Dinçberk Turgutreis’de bulunan tüm okulları ziyaret etti. Turgutreis’te 24 Kasım Öğretmenler günü Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Düzenlenen törene Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, belediye bölüm müdürleri ve çalışanları, Turgutreis Belediyesi çalışanları ve Turgutreis halkı katıldı.

Tören sonrasında Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Turgutreis’de bulunan 3 lise vet 4 ilköğretim okulunu ziyaret ederek öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Okul ziyaretleri sırasında Başkan Dinçberk’e Cumhuriyet Kadınları Derneği Turgutreis Şubesi Başkanı ve Meclis üyesi Funda Akçalı ve dernek üyeleri ile Cumhuriyet Halk Partisi Turgutreis Belde Örgütü Kadın Kolu Başkanı Ayşe Ergezen ve parti üyeleri eşlik etti.

Başkan Dinçberk, okul müdürlerine birer buket çiçek verdi ve öğretmenler günü anısına öğretmenlere hediyelerini takdim etti.

Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk

“Değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Hepimizi yetiştiren öğretmenlerimize emekleri ve fedakarlıkları için sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. Geleceğimiz olan yeni nesilleri Büyük Önder Atatürk sizlere emanet etti. Büyük fedakarlıklarla icra ettiğiniz bu meslek en kutsal mesleklerden biridir.

Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenler görev şehididir. Bir çoğu henüz yeni öğretmenliğe başlayan değerli öğretmenlerimizi her zaman saygı ile anacağız. Onların anısına saygı nedeni ile büyük kutlama programımızı iptal ettik. Böyle acıları bir daha yaşamamayı dilerim.

Kendim, meclis üyesi arkadaşlarım ve personelim adına sizlere destek vermeye her zaman hazırız.” dedi.

Ziyaretleri sırasında Turgutreis’de bulunan okulların fiziki kapasitelerinin yetersiz olduğu ve yeni binalara ihtayaç duyulduğu okul müdürleri tarafından dile getirildi.

Okul Müdürleri ve Öğretmenler ziyarettten duydukları memnuniyeti dile getirirken her zaman yanımızda olan Turgutreis Belediyesine teşekkür ediyoruz dediler.

Başkan mezun olduğu okulda duygulu anlar yaşadı.

Başkan Dinçberk kendisinin de mezun olduğu Amiral Turgutreis İlköğretim okulunda çocukların yoğun ilgisi ile karşılandı. Başkanın çevresini saran öğrenciler büyük sevgi gösterisinde bulundular.

Daha sonra öğretmenlerin öğretmenler Gününü kutlaması sırasında kendisini de okutan emekli öğretmeni ile karşılaştı. Başkan Dinçberk öğretmeninin elini öperek saygı ve sevgisini dile getirdi.